KO hackten korunma yöntemleri

Arkadaslar Knight Online bildiginiz gibi ülkemizde en fazla oynanan online oyunlardan biri ama malesef bunun oyun oldugunu unutan ve hayatın bu oyundan ibaret oldugunu düşünen insanlar var. Bu yüzden bunlar gibi emek hırsızlarından korunmak icin yapmanız gereken bazı ufak korunma yöntemleri bulunmaktadır.

1- Lütfen baska sahıslar tarafından verilen her download linkine tıklamayınız dosyaları indirmeyiniz. İndirdiysenizde silip bir anti virüs programı ile bilgisayarınızı taratınız.

2- İnternet cafe gibi yerlerden oyuna girmemeye calısınız. Deepfreez olsa bile güvenmeyiniz.

3- Mailinize gelen bazı fake mailler olabilir. Bu tür mailler genellikle ko tarafından gonderilmis gibi gösterilir ve kullanıcı adı sifre gizli soru gibi bilgiler istenir. Unutmayınki Kngiht Online asla ve asla kullanıcı bilgilerini mail ile istemezler.

4- Bildiginiz gibi Knigt Online cok sorunlu bir alt yapıya sahiptir ve yeni patchler cıkınca X-trap Start yazısının gelmemesi gibi bazı sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Bu tür sorunları baskalarının verdigi programlarla degil Knight Online sitesindeki çözümlerle gidermeye calısmalıyız. Sonucta mutlaka bir cözüm bulunabilir.

5- Hack programları indirmemek en büyük korunmadır. Çünkü çoğunda trojen bulunmaktadır. Hem bu hack programarı ile oyun gercekten cok sıkıcı bir hal alıyor ayrıca baskalarının oyun zevkinide hiçe saymıs oluyoruz. Bu programları kullanan insanlar var ama onlarada zavallı gözü ile bakmak en dogrusu olucaktır.

6- Oyun icinde mümkense alışverişlerinizi trade yolu ile yapmamaya calısınız.

7- Oyun icinde kendilerine gm diye tanıtan insanlar olabilir ve sizden sifrenizi isteyebilirler. Knight Onlineda gm asla sifre ve gizli soru istemez cunku zaten buna ulasabilirler bu yüzden isteyen olursa sifrenizi ve gizli bilgilerinizi vermeyin.

8- İD nizi mümkün oldugunca saklamaya calışın. (Oyuna girerken yazdınız nick)

9- Oyunda tanıstıgınız ve samimi oldugunuz insanlara fazla güvenmeyin. 2 yıl tanısıpta birbirini soyan insanlar var örneklerini gördük.

Ayrıca bunun sadece bir oyun oldugunu unutmayınız reel para ile item almayınız sadece oyunu zevk almak icin oynayınız sonucta size madalya yada baska bir ödül verilmeyecektir. Oyununuzu oynayın zevkinizi alın ve gercek yasamla baglantınız koparmayınız yaşamak gezmek ve yeni insanlarla tanışmak kadar güzel başka birşey yoktur.

Herkeze iyi oyunlar arkadaşlar...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !